طی مسیر غیر قانونی و خارج از عرف به سود هیچ کس نیست

[ad_1]

بولتن نیوز از فشار قوه قانونگذاری برای توقف دو فیلم گزارش می دهد

17 نماینده مجلس در حالی برای توقف اکران دو فیلم مادر قلب اتمی و اکسیدان، نامه ای را به وزیر فرهنگ و راشاد اسلامی نوشته اند که مجوزهای لازم برای اکران این دو فیلم صادر شده است.

گروه فرهنگی: هر چند دو فیلم مادر قلب اتمی و اکسیدان، مشکلات و مسائلی را در خود دارند و بررسی ها نشان می دهد شوخی های جنسی- کلامی اکسیدان و سرگشتگی و داستان نیمه تمام مادر قلب اتمی، خود از منظر برخی منتقدان مشکل این دو فیلم محسوب می شود اما باید در نظر داشت این دو با طی شرایط قانونی اکران، روی پرده سینما رفته اند.

طی مسیر غیر قانونی و خارج از عرف به سود هیچ کس نیست

 سرگردانی یک نامه

 به گزارش بولتن نیوز، در حالی نامه ای از سوی یکی از نمایندگان در صحن مجلس دست به دست می شد تا بلکه شمار امضا کنتندگان آن افزایش یابد که بر اساس اعلام علیرضا رحیمی نماینده تهران، تحریف حقایق این بار برای سینما اتفاق افتاده بود.

 وی در یادداشتی در کانال تلگرامی اش به این مساله استناد کرد که آنچه منتقدان بر آن مانور می دهند، اتفاقا اشتباه است و در حالی برخی از توهین به مسیحیت در این فیلم آزرده شده اند که این فیلم با استناد به تبلیغ مسیحیت، مدتی را در محاق مانده بود. آنچه مشخص است اینکه چنین اقداماتی از سوی نمایندگان مردم، آن هم در قوه قانونگذاری، خود این خطر را ایجاد می کند که مبادا تداوم این روند، سرمایه گذاری و فعالیت در حوزه فرهنگ را با بحران هایی جدی تر مواجه نماید.

 مسیر قانونی را طی کنید

 دیرزمانی است که هنگامه توصیه و سفارش برای توقف با از سر گیری اقدامی در عرصه فرهنگ یا هر عرصه دیگری نیازمند طی مسیر و شرایط قانونی است چرا که در این صورت چند صدایی نه تنها فرهنگ که سایر عرصه ها را نیز با خطر مواجه می کند. به نظر می رسد اعمال فشار برای توقف اکران این فیلم ها و بی توجهی به مسیرهای قانونی در این حوزه خود می تواند زمینه ها را برای عملکرد خارج از حیطه قانون در این عرصه ها فراهم نماید.

طی مسیر غیر قانونی و خارج از عرف به سود هیچ کس نیست

 بسیاری معتقدند فیلم اکسیدان که در ژانر طنز تهیه شده است به قیمتی بالاتر و خارج از عرف جامعه ایران، بیننده را می خنداند. شوخی های کلامی – جنسی در این حوزه، با سوژه خاص مشقات تهیه ویزا دستمایه تهیه این فیلم است. بررسی ها نشان می دهد فیلم هایی که در ژانر کمدی تهیه می شوند، در سال های اخیر طرفداران فروانی دارند و فروش بالای این فیلم ها موید این نکته است.

 فیلم مادر قلب اتمی اما هر چند به جوانان پولدار و قشری خاص می پردازد اما در عمق خود نتوانسته است داستانی رسا را روایت نماید و پیچیدگی این فیلم که اتفاقات نیمه شب تا طلوع خورشید را روایت می کند چنان در برخی بخش ها دچار ابهامات است که کارگردان نیز تاکید می کند ابهام بخشی از جذابیت سینماست.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *