زندگی جدید «بَتمن» در دنیای ابرقهرمان‌ها/برادران وارنر مشغول کارند!

[ad_1]

از چهارشنبه گذشته کامیک کان سن دیگو آغاز به کار کرده و علاقه مندان به کتاب های مصور، فیلم ها و بازی های مرتبط به این حوزه سه روز پر خبر را سپری می کنند. اخبار و حواشی این روزها دست از سر بتمن و دنیای سینمایی دی سی هم بر نمی‌دارد.

به گزارش بولتن نیوز، بعد از موفقیت دنیای سینمایی مارول- دیزنی، دی سی و برادران وارنر هم تصمیم گرفتند یک دنیای سینمایی بزرگ را راه اندازی کنند. سال 2013 آنها با فیلم «مردی از جنس فولاد» استارت این پروژه عظیم را زدند که با استتقبال مخاطبین و منتقدین همراه بود. با این حال هم زمان با کناره گیری کریستوفر نولان از تهیه کنندگی فیلم های ابرقهرمانی دی سی و وارنر بعد از «مردی از جنس فولاد»، آنها دست به طلا زدند، تبدیل به خاکستر شد.

آنها برای اولین بار با تبلیغات فراوان بتمن را در مقابل سوپرمن قرار دادند و فیلم «بتمن در برابر سوپرمن: سپیده دم عدالت» را ساختند که با وجود فروش خوب، اصلا نتوانست نظرات مثبت منتقدان را به خود جلب کند. خصوصا این که ساخته زک اسنایدر اولین بار پس از سه گانه تحسین شده «شوالیه تاریکی» بتمن را به پرده سینما آورده بود و نتیجه با آثار نولان مقایسه می شد. برای پروژه دوم، باز برادران وارنر و دی سی سراغ یک پروژه جذاب دیگر رفتند: «جوخه انتحار» که آن هم با وجود فروش خوب اصلا نتوانست نظرات مثبت منتقدان را دریافت کند. شاید فقط همین فروش ها بود که توانست دی سی را به ادامه راه امیدوار کند و مدیران تصمیمی برای لغو پروژه نگرفتند. سال کابوس بار 2016 تمام شد و در سال 2017، آنها با «واندر وومن» به سینما برگشتند. اثری که هم فروش بالایی کرد و هم به خاطر مضامین فیمینیستی اش موج حمایت های چهره های مختلف را به راه انداخت و اولین اتفاق مثبت پروژه ابرقهرمانی دی سی برای استودیوی وارنر بود.

آنها امسال «لیگ عدالت» را هم دارند که برای اولین بار بتمن، واندر وومن، سوپرمن، فلش، آکوامن و سایبورگ را در یک فیلم همزمان نشان می دهد. ورژن وارنر و دی سی فیلم «انتقام جویان» مارول و دیزنی. اگرچه در این فیلم بن افلک در قامت بتمن ظاهر شده هم شنیده ها حاکی از این است که ممکن است خیلی زود، بازیگر و کارگردان فیلم ضد ایرانی «آرگو» هم نقاب را از چهره بردارد و در کنار کریستین بیل و مایکل کیتون، یک بتمن بازنشسته شود. مهم ترین دلیل برای کنار گذاشته شدن بن افلک این است که این بازیگر سرشناس 45 ساله است و تا زمان ساخته شدن فیلم مستقل بتمن، 50 ساله می شود که با ملاک های هالیوود اصلا سن مناسبی برای یک ابرقهرمان نیست.

شنیده می شود که در حال حاضر برادران وارنر مشغول طراحی یک سه گانه بر اساس شخصیت بتمن و به کارگردانی مت ریوز است. فیلم هایی که ممکن است هیچ وقت بن افلک را در قامت نقش اول خودشان نبینند. این موضوع شایعات زیادی را دامن زده. از سرنوشت نامعلوم دنیای ابرقهرمانی دی سی- وارنر بگیرید تا این که اگر قرار بر ادامه این پروژه باشد، بروس وین یا باید کشته شود یا بازنشسته شود و یا اتفاقی رخ دهد که تغییر در بازیگر بتمن را منطقی جلوه دهد.

این تنها خبری نیست که بن افلک را ممکن است ناراحت کند. شنیده می شود مت ریوز کارگردان بتمن جدید از فیلمنامه ای که افلک با همکاری نویسنده «آرگو»، کریس تریو و رئیس دی سی، جف جونز نوشته راضی نیست و قصد دارد فیلمنامه را بازنویسی کند. در حال حاضر مارک بومباک نویسنده فیلم «وولورین» اصلی‌ترین گزینه بازنویسی فیلمنامه بتمن است.

با وجود همه این خبرها اما فعلا هیچ اعلامی به صورت رسمی توسط دی سی، برادران وارنر یا شخص بن افلک صورت نگرفته است.

از دنیای فیلم های ابرقهرمانی دی سی و وارنر همین طور خبر می رسد که سازندگان این مجموعه برنامه ویژه ای برای ساخت فیلمی بر مبنای دو کاراکتر جوکر و هارلی کویین دارد. هنوز اطلاعات زیادی از این فیلم در دست نیست اما توقع این است که مارگو رابی و جرد لتو، بازیگرانی که سال گذشته در «جوخه انتحار» نقش های هارلی کویین و جوکر را بازی کردند در این فیلم هم مقابل همدیگر قرار گیرند. همین طور شنیده ها حاکی از در دست کار بودن یک فیلم با حضور بت گرل و نایت وینگ هم هست. باید دید در پنل اصلی دی سی در کامیک کان سن دیگو کدام خبرها تایید و کدام تکذیب می شوند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *