اقدام عجیب در شورای‌شهر/الهه راستگوی شورای پنچم کیست؟

[ad_1]

كدامیک از اعضای شورا به معاون قاليباف برای شهردار شدن رای دادند؟

صبح امروز در نهایت هفت گزینه شهرداری تهران مشخص شد. اما انچه در این میان موجب تعجب بسیاری شد، وجود نام معاون قالیباف در بین 24 گزینه پیشنهادی بود؛ «علیرضا جاوید» عضو سابق تیم احمدی نژاد و تیم فعلی قالیباف؛ چهره ای که با بیست و چند سال سن، یکباره شهردار یکی از مناطق تهران شد و پس از آن، به معاونت شهردار تهران ارتقا یافت!

روز نو :

صبح امروز در نهایت هفت گزینه شهرداری تهران مشخص شد. اما انچه در این میان موجب تعجب بسیاری شد، وجود نام معاون قالیباف در بین 24 گزینه پیشنهادی بود؛ «علیرضا جاوید» عضو سابق تیم احمدی نژاد و تیم فعلی قالیباف؛ چهره ای که با بیست و چند سال سن، یکباره شهردار یکی از مناطق تهران شد و پس از آن، به معاونت شهردار تهران ارتقا یافت!

در جلسه امروز منتخبین شورای پنجم که برای تعیین 7 گزینه شهرداری تهران برگزار شد در کمال ناباوری، نام علیرضا جاوید یار مشاور احمدی نژاد و معاون فعلی قالیباف در میان گزینه های شهرداری دیده شد.

به گزارش روز نو ؛ «علیرضا جاوید» امروز رای نیاورد ونتوانست به عنوان 7 گزینه اصلی شهرداری تهران انتخاب شود. اما سوالی که مطرح است اینکه کدام یک از اعضای شورای شهر جاوید را به عنوان گزینه پیشنهادی خود معرفی کرده است؟

برخی رسانه ها از نسبت فامیلی جاوید با یک از اعضای شورای شهر خبر دادند و همین نسبت فامیلی را دلیل مطرح شدن نام وی می داند.

به نوشته فرارو، این قبیل رفتارها در شورای شهر تهران قبلا نیز سابقه داشته، در شورای چهارم الهه راستگو که با لیست اصلاح طلبان وارد شورا شده بود در انتخاب شهردار به گزینه اصولگرا رای داد و مانع انتخاب گزینه اصلاح طلبان در انتخاب شهردار شد.

«علیرضا جاوید» اما امروز رای نیاورد و موفق نشد، از طریق شورای اصلاح طلب، به گزینه های اصلی شهرداری تهران راه یابد؛ اما نکته حائز اهمیت آن است که چه کسی و چرا ، چنین فردی که تعلقات جناحی و فکری او کاملا مشخص است، را به عنوان گزینه شهرداری تهران طرح کرده است.  

این اتفاق ممکن است اکنون کوچک به نظر برسد اما می تواند در بزنگاه ها تعیین کننده، باعث بحران شود، همانطور که هیچکس تصور نمی کرد الهه راستگویی که با لیست اصلاح طلبان وارد شورا شده بود، با رای خود به قالیباف از شکست او جلوگیری و از پیروزی گزینه اصلاح طلبان در انتخاب شهرداری ممانعت بعمل آورد. 

 

سایت «انتخاب» باتوجه به اهمیت این موضوع، با چند تن از اعضای منتخب شورای پنجم گفتگو کرد. 

 

حسن رسولی: من هم خبر ندارم چه کسی علیرضا جاوید را طرح کرده بود. قطعا، یکی از ما 21 نفر به ایشان رای داده، اما اینکه چرا این اتفاق افتاده خیلی مهم نیست. با این حال، باید حواسمان باشد،  

 

ناهید خداکرمی: شرایط رای گیری، کاملا ازاد بود، هرکس میتوانست سه نفر را انتخاب کند. پس از انیکه نام جاوید طرح شد، از سابقه ی او پرسیدم و متوجه شدم که معاون شهردار است. یک نفر از ما 21 نفر، ایشان را مطرح کرده است. البته این منافاتی با اصلاح طلبی ندارد. این نشان می دهد که ما هر کسی که فکر میکنیم به مدیریت شهر کمک کند، را در نظر می گیریم. البته در رای گیری، ایشان رای هم نیاورد.  

 

حجت نظری: نمی دانم چه عرض کنم، یک نفر حتما به جاوید رای داده است، مطمئنا من نبودم. البته بحث مهمی است، من در حد خودم این تلاش را می کنم که این موضوع شفاف شود بهترین اتفاق این است که در همه ی امور شفاف و مشخص رفتار کنیم. البته اطمینان می دهم کار به الهه راستگوها نمی کشد، چون باتوجه به شناختی که از اعضا پیدا کردم، مطمئنم تک تک اعضا به اصول اصلاح طلبی و حتی به فرمایشات بزرگان اصلاح طلب پایبند هستند. البته طرح جاوید از سوی بعضی از دوستان جای تعجب داشت و خیلی ها تعجب کردند.

آفتاب

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *