ادامه جنگ در یمن مایه شرم بشریت است

[ad_1]

دبیرکل سازمان جهانی “کمک‌رسانی و امدادرسانی در همه جا” گفت بحران کنونی یمن مایه شرمندگی برای تمامی بشریت است.

به گزارش بولتن نیوز، ولفگانگ جمان، دبیرکل و مدیر اجرایی سازمان جهانی “کمک‌رسانی و امدادرسانی در همه جا” (care)، در کنفرانسی مطبوعاتی در صنعاء، گفت: اتفاقاتی که از سه سال پیش تاکنون در یمن روی می‌دهد باید پایان بپذیرد و سیاستمداران، طرف‌های درگیر و جامعه بین‌الملل برای پایان این وضع تلاش کنند.

جمان تاکید کرد: برخی از استان‌های یمن در آستانه قحطی قرار دارند و زنان و کودکانشان در شرایط سختی به سر می‌برند. یمنی‌ها قربانیان اختلافات منطقه‌ای و بین المللی هستند، این اختلافات منجر به ایجاد درگیری‌هایی شدند که دامن ملت یمن را فرا گرفته، تا جایی که از آغاز این درگیری‌ها هزاران یمنی جان باخته و میلیون‌ها تن از منازل خود آواره شده‌اند.

وی در ادامه افزود: آخرین تراژدی در یمن کشته شدن ۲۰ آواره در استان تعز در پی حملات هوایی ائتلاف عربستان بود. درگیری‌ها شرایط مردم را در فراهم کردن ملزومات اولیه زندگی از جمله غذا، بهداشت و آب آشامیدنی سالم، وخیم‌تر می‌کند.

مدیر اجرایی این سازمان گفت اقدامات جدی و مطلوبی از سوی جامعه بین‌الملل وجود دارد که باید پیش از فاجعه‌بار شدن اوضاع اتخاذ شود.

وی در ادامه افزود: براساس آمار معتبر ۶۰ درصد یمنی‌ها از نبود امنیت غذایی در سختی هستند و نیمی از آنها قادر به تامین آب آشامیدنی سالم نبوده و از بیماری‌های مختلف رنج می‌برند، دو سوم از ساکنان یمن نیز برای تامین نیازهای غذایی کودکانشان زیر بار قرض هستند.

جمان اشاره کرد، هنگامی که از یمن صحبت می‌کند در واقع از کشوری سخن می‌گوید که نیازمند بزرگترین کمک‌های انسانی جهانی است. بحران کنونی یمن مایه شرمندگی برای تمامی بشریت است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *